متخصص اعصاب و روان در منزل
خانه
مقالات
متخصص اعصاب و روان در منزل

متخصص اعصاب و روان در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/02/30
متخصص اعصاب و روان در منزل
تابحال با افرادی مواجه شده‎اید که وسواس شدید داشته باشند؟ چقدر سعی می‌کنید مواظب رفتار خود باشید تا آنها را نرنجانید؟ تابحال افرادی را دیده‎اید که زمانی بسیار شاد هستند و زمانی افسرده؟ اگر شما و یا اطرافیانتان از چنین بیماری‌هایی رنج می‌برید می‌توانید از خدمات متخصص اعصاب و روان هوم کا بهره ببرید.

عدم ارائه خدمت

آیا تابحال با افرادی مواجه شده‎اید که وسواس شدید داشته باشند؟ چقدر سعی می‌کنید مواظب رفتار خود باشید تا آنها را  نرنجانید؟ آیا تابحال افرادی را دیده‎اید که زمانی بسیار شاد و پر انرژی هستند و زمانی افسرده و پرخاشگر؟ شما  واقعا نمی‎دانید کدام ویژگی آنها را باور کنید. واقعیت این است که این افراد روان بیماری داشته و به کمک نیاز دارند. اگر شما و یا اطرافیانتان از چنین بیماری‌هایی رنج می‌برید می‌توانید از خدمات متخصص اعصاب و روان در منزل هوم کا بهره ببرید.  

 

متخصص اعصاب و روان کیست؟

منظور از متخصص اعصاب و روان همان روانپزشک (Psychiatrist) است که در رابطه با بهداشت روان مهارت و تخصص دارد. در واقع افرادی که مبتلا به بیماری‎های روانی هستند، باید به این گروه از متخصصان مراجعه نمایند. بدون شک درمان بیماری‌های فیزیکی کار بسیار پیچیده‌ایی بوده و به دانش نیاز دارد، اما یک متخصص روانپزشک کاری به مراتب پیچیده‌تر دارد، چرا که باید هر دو شرایط جسمی و روانی بیمار را درک کرده و رابطه‌ایی منطقی بین آنها پیدا کند. این گروه از متخصصان درمی‎یابند که چگونه مشکلات روانی، منجر به بروز بیماری‎های جسمانی می‌شود. در این راستا آنها سعی می‌کنند همه علائم روانی و جسمی را مورد بررسی قرار دهند.

 

وظایف متخصص اعصاب و روان در منزل

متخصص اعصاب و روان در قدم اول، به بررسی وضعیت ذهنی و روانی بیمار خواهد پرداخت. سپس با توجه به مشکلات روانی، به بررسی اختلالات رفتاری می‌پردازد. به این ترتیب سعی می‎کند تا با ارزیابی علائم، مشکل را تشخیص داده و راهکاری‌های درمانی را برای حل مشکلات روانی و رفتاری ارائه نماید. در بسیاری از مواقع فعالیت‎های این گروه از متخصصان با سایر رشته‎های پزشکی اشتباه گرفته می‎شود که در ادامه به این نکته اشاره خواهد شد.
این متخصصان برای معالجه بیماران از دارو و سایر روش‎های نوین مانند روان درمانی استفاده خواهند کرد. این موضوع به شدت و نوع بیماری بستگی خواهد داشت. همچنین گاهی اوقات لازم است تا بیمار تغییری اساسی در سبک زندگی خود ایجاد کند تا سلامتی روانی جسمی و روانی حاصل شود.  برای این منظور لازم  است بیمار به طور مرتب در ارتباط با پزشک متخصص باشد. روند درمان ممکن است مدت زمانی طولانی ادامه داشته باشد، متخصص اعصاب و روان در طول این زمان در کنار بیمار خواهد بود تا به جریان عادی زندگی خود باز گردد. برای این منظور می‌توانید از خدمات پزشکی هوم کا در منزل بهره ببرید.

 

متخصص اعصاب  و روان یا متخصص مغز و اعصاب؟

منظور از متخصص مغز و اعصاب، همان نورولوژیست است که با استفاده از شیوه‌های غیر جراحی، اقدام به درمان بیماری‌های مغز و اعصاب و عضلات می‌نماید. این گروه از متخصصان کار جراحی مغز را انجام نخواهند داد، در شرایطی که بیمار به جراحی نیاز داشته باشد، به متخصص جراح ارجاع داده می‎شود. ممکن است بپرسید این گروه از متخصصان اقدام به درمان چه بیماری‎هایی می‎کنند؟ 
باید گفت هر نوع بیماری که به نوعی به سیستم عصبی، مغزی و نخاعی مربوط باشد، در حیطه کاری آنها قرار خواهد گرفت، از آن جمله می‌توان به ام اس، تشنج، سکته مغزی، صرع، میگرن و ... اشاره کرد.  در صورتیکه پزشک تشخیص اختلالات رفتاری و روانی را مشاهده کند، بیمار را به متخصص اعصاب و روان  و یا همان روانپزشک ارجاع خواهد داد.

 

تفاوت متخصص اعصاب و روان با روانشناس

در مرحله اول باید بدانید که متخصص اعصاب و روان با روانشناس، هر دو در حوزه مشکلات روانی فعالیت دارند، به همین دلیل شباهت‌های زیادی بین آنها وجود خواهد داشت. این امر سبب می‎شود تا مردم در بسیاری از مواقع آنها را با یکدیگر اشتباه بگیرند. در مرحله اول باید بدانید که متخصص روانپزشک در رشته پزشکی عمومی تحصیل کرده و سپس تخصص خود را در زمینه روانپزشکی دریافت کرده است. این گروه از متخصصان اجازه تجویز دارو را دارند. در حالیکه روانشناسان تحصیلات خود را در دانشکده پزشکی انجام نمی‎دهند، آنها برای درمان بیماران  از روش‌هایی مانند شناخت درمانی، بازی درمانی، رفتار درمانی و .. استفاده خواهند کرد و در طی آن نمی‎توانند دارو تجویز کنند.  

 

چه کسانی به متخصص اعصاب و روان در منزل نیاز دارند؟

طیف وسیعی از بیماری‌های روانی وجود دارند که برای درمان به متخصص اعصاب و روان نیاز خواهند داشت. اینگونه از بیماران معمولا رفتار‎های غیرطبیعی از خود نشان می‎دهند، برای مثال مدعی می‎شوند که صدا و یا تصویری را می‎بینند که دیگران قادر به درک آنها نیستند. این مشکلات می‎تواند در اثر بروز یک حادثه ناگهانی رخ دهد.

برای مثال ممکن است فرد توانایی پذیرش مرگ عزیزان خود را نداشته باشد و همچنان از نظر روانی با این مسئله درگیر است، این موضوع بر خلق و خو و رفتارهای او تاثیر گذاشته و فرد را از مسیر عادی زندگی خود خارج کرده است. در این حالت ممکن است آنها شروع به صحبت کردن با خود نمایند و یا دچار افسردگی و اضطراب شوند، بخصوص زمانی که درمی‎یابند قادر به مقابله با مرگ نبوده و هر لحظه امکان از دست دادن عزیزی دیگر وجود دارد.
گاهی اوقات افراد به اختلالات رفتاری مبتلا هستند، برای مثال رفتارهای وسواسی شدید و بیمارگونه‌ایی را از خود نشان می‌دهند. شدت بیماری آنها به حدی است که در ارتباط به دیگران به مشکل برخورد می‎کنند، اگر این زمینه مشکل دارید، می‎توانید از خدمات متخصص اعصاب و روان در منزل هوم کا بهره ببرید. برای این منظور کافی است، سفارش خود را به صورت رایگان در سایت ثبت کنید، کارشناسان ما در کوتاه‎ترین زمان با شما تماس خواهند گرفت.  

 

متخصص اعصاب و روان در منزل چه بیماری هایی را درمان می‌کند؟

افرادی که به بیماری‎های روانی زیر مبتلا هستند، به کمک این متخصصان نیاز خواهند داشت:

اختلالات دو قطبی: این بیماری روانی را ممکن است با نام افسردگی شیدایی نیز بشنوید.  در این حالت فرد، تغییرات خلق بسیار متناقضی را از خود نشان می‌دهد. این بیماری درجه‎های مختلفی داشته و از آن به عنوان یک بیماری بازگشت‌پذیر یاد می‎شود. برای درمان پزشک از دارو و روان درمانی استفاده خواهد کرد.

روان گسیختگی: این بیماری روانی را  نیز تحت عنوان اسکیزوفرنی خواهید شنید. در این حالت فعالیت مغز چنان مختل می‎شود که منجر به تخریب فکر خواهد شد. برای مثال فرد با انواع توهم مواجه می‎شود. علت بروز این بیماری ناشناخته است.

اختلالات سوء مصرف مواد ( اعتیاد): این حالت روانی تنها محدود به مصرف مواد مخدر نمی‌شود، بلکه در طی آن هر نوع اعتیادی مورد بررسی و درمان قرار خواهد گرفت. از آن جمله می‌توان به اعتیاد به اینترنت اشاره کرد.

اختلالات شناختی: این بیماری به نقص عملکرد حافظه باز می‌گردد، در صورت عدم درمان، فرد به زوال عقل مبتلا خواهد شد.

اختلالات خلقی: از جمله این بیماری‌ها می‌توان به پرخاشگری، افسردگی، وسواس، شک و بی‌اعتمادی و ... اشاره کرد.

اختلالات جنسی: در این حالت فرد رفتارهای نامتعارفی در فعالیت‌های جنسی خود دارد. برای مثال افرادی هستند رفتارهای پرخطر در این زمینه از خود نشان داده و باعث آسیب رساندن به همسر و یا شریک جمسی خود می‌شوند.

اختلالات خواب: این افراد معمولا خواب راحتی در طول شب نداشته و یا از کابوس‌های شبانه رنج می‌برند.

 

مزایای متخصص اعصاب و روان در منزل

افرادی که به بیماری‌های روانی مبتلا هستند، شرایط خاصی داشته و ممکن است به راحتی در مطب متخصص و یا مرکز درمانی حضور نیابند. از سویی دیگر نمی‎توان امیدوار بود که بیماری آنها با گذشت زمان بهبود یابد. این موضوع فرآیند درمان را پیچیده می‎کند. به همین دلیل ملاقات متخصص اعصاب و روان در منزل، به طور قابل توجهی می‎تواند به آنها کمک نماید.
برخی از آنها برای حضور در جمع مشکل داشته و یا تحمل شلوغی و ترافیک شهرهای شلوغ را ندارند. با حضور متخصص در منزل دیگر در این رابطه نگرانی وجود نخواهد داشت.
این موضوع باعث کاهش اضطراب و آرامش روحی و روانی بیمار و افراد خانواده نیز خواهد شد. همچنین متخصص زمان بیشتری را برای گذراندن برای بیمار صرف خواهد کرد و اعضای خانواده راحتر می‎توانند توصیه‌های پزشکی را دریافت نمایید.
با حضور متخصص اعصاب و روان در منزل و یا محل کار، در زمان و هزینه صرفه‌جویی خواهید کرد.
محل و زمان ملاقات با پزشک به طور انحصاری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این در حالی است که با مراجعه به مطب، مجبور هستید برای مدت زمانی منتظر بمانید.

 

قیمت متخصص اعصاب و روان در منزل

قیمت متخصص اعصاب  و روان معمولا براساس تعرفه‎هایی است که برای آن تعیین شده است. برای آگاهی از جزئیات دقیق می‎توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید. 

 

متخصص اعصاب و روان در منزل با هوم کا

تیم تخصصی هوم کا سلامتی مخاطبان خود را اولویت قرار داده است، به همین دلیل با موسسات و آزمایشگاه‌های معتبری در ارتباط بوده و برای جذب نیروی متخصص، قوانین سختی را وضع کرده است.  این مجموعه تلاش کرده است تا یک تجربه راحت و بدون دغدغه را برای مخاطبان خود فراهم سازد. اگر فکر می‌کنید این متن می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد، خوشحال می‌شویم در نشر آن به ما کمک کنید. 
در حال حاضر ساکنین نقاط مختلف استان تهران و کرج، امکان استفاده از این امکانات را دارند، اما در آینده‎ایی نزدیک دیگر استان و شهرهای کشور نیز می‎توانند از خدمات بهره‎مند شوند. 

 

دسترسی سریع

سوالات متداول

روانپزشک کیست؟
روانپزشک (Psychiatrist) همان متخصص اعصاب و روان است که در رابطه با بهداشت روان مهارت و تخصص دارد.
روانپزشک چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟
افرادی که مبتلا به بیماری‎های روانی هستند، باید به این گروه از متخصصان مراجعه نمایند.
آیا متخصص اعصاب و روان همان متخصص مغز و اعصاب است؟
خیر. متخصص مغز و اعصاب به درمان اختلالات سیستم عصبی بدن می‌پردازند اما متخصص اعصاب و روان به درمان بیماری‌های روانی می‌پردازد.
آیا روانشناس همان روانپزشک است؟
خیر. متخصص روانپزشک در رشته پزشکی عمومی تحصیل کرده و سپس تخصص خود را در زمینه روانپزشکی دریافت کرده است. این گروه از متخصصان اجازه تجویز دارو را دارند. در حالیکه روانشناسان تحصیلات خود را در دانشکده پزشکی انجام نمی‎دهند، آنها برای درمان بیماران از روش‌هایی مانند شناخت درمانی، بازی درمانی، رفتار درمانی و .. استفاده خواهند کرد و در طی آن نمی‎توانند دارو تجویز کنند.
روانپزشک در منزل چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟
اختلالات دو قطبی روان گسیختگی اختلالات سوء مصرف مواد ( اعتیاد) اختلالات شناختی اختلالات خلقی اختلالات جنسی اختلالات خواب

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...

مقالات مرتبط

درباره‌ی این حوزه بیشتر بخوانید.
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L