آزمایشگاه در منزل
خانه
مقالات
آزمایشگاه در منزل

آزمایشگاه در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/04/27
ثبت رایگان درخواست

خدمت خود را انتخاب کنید

همه‌ی خدمات آزمایشگاهی، تحت پوشش بیمه پایه و تکمیلی قابل انجام است.
چکاپ بانوان
چکاپ آقایان
چکاپ سالمندان (بانوان)
چکاپ سالمندان (آقایان)
پکیج‌های تخصصی
خدمات آزمایشگاهی در منزل
خدمت آزمایشگاه در منزل این فرصت را به شما می‌دهد تا بتوانید در محیط آرام خانه، انواع مختلفی از آزمایشات تشخیصی و طبی را انجام دهید. این آزمایشات می‌توانند آزمایش خون، ادرار و مدفوع باشند. همچنین انواع چکاپ کامل مانند چکاپ بارداری، چکاپ زنان، چکاپ سالمندان و مردان نیز در این خدمت قرار می‌گیرند.

آزمایش جزیی از برنامه تشخیص و درمانی پزشکان است. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که پزشک آزمایشی را تجویز کرده و از شما می‌خواهد آن در مرکزی معتبر انجام دهید. اینجاست که می‌پرسید به کدام آزمایشگاه باید بروم؟ هومکا از شما می خواهد تا خدمات آزمایشگاه در منزل را انتخاب کنید. در این صورت بهترین آزمایشگاه‌ها را به منزل خود خواهید آورد. این مقاله از هومکا به معرفی خدمت آزمایشگاه در منزل پرداخته است. به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توان با چند کلیک آزمایش در منزل را انجام داد. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

انواع خدمات آزمایشگاهی در منزل 

مجموعه هومکا یک مرکز خدمات سلامت است. در این مجموعه قادر هستید هرگونه خدمات آزمایشگاه در منزل را به همراه کلی خدمات دیگر با امتیاز انجام آن در منزل داشته باشید. تیم هومکا شرایط کنونی را که در حال جدال با بیماری کرونا هستیم، درک کرده و انجام این خدمات را در منزل مهیا کرده است.

از انواع خدمات آزمایشگاهی در منزل هومکا می‌توان به این موارد اشاره کرد: 

 • تست کرونا در محل 

تست کرونا در محل به توجه به درخواست شما می‌تواند تست PCR کرونا یا تست آنتی بادی کرونا باشد. هومکا برای ارائه این خدمات پکیج‌های متنوعی را در نظر گرفته است. شما با توجه به نیاز خود می‌توانید از آنها بهره ببرید. برای مثال اگر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اید و می‌خواهید از میزان اثربخشی آن مطلع شوید، می‌توانید از پکیج تست ایمنی‌زایی واکسن کرونا استفاده کنید. همچنین اگر قصد مسافرت‌های پروازی را داشته باشید می‌توانید از پکیج تست پی سی آر  پرواز استفاده کنید. در ضمن مطالعه مقاله تست کرونا برای پرواز اطلاعات خوبی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد. این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد قوانین پروازهای خارجی  وداخلی در دوران کرونا را شرح داده است. 

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 • آزمایش با نسخه پزشک 

اگر به دنبال این هستید تا آزمایش تجویز شده پزشک را در آزمایشگاه‌های معتبر انجام دهید، کافی است تا به هومکا اعتماد کنید. این مجموعه آزمایشگاه‌های معتبر را شناسایی کرده و با آنها همکاری دارد. هومکا از نمونه‌گیری تا ارائه آنلاین جواب آزمایش در کنار شما خواهد بود. 

نکته: 

خدمات آزمایش در منزل هومکا، تحت پوشش بیمه‌های پایه و تکمیلی است. به این ترتیب با هزینه‌ایی مناسب می‌توانید طیف گسترده‌ایی از آزمایشات در منزل یا محل مورد نظر انجام دهید. هومکا برای ارائه خدمات خود برنامه‌ریزی دقیقی کرده است. به ما اعتماد کنید. 

 • آزمایش با درخواست شما 

اگر قصد انجام آزمایش را دارید، اما نسخه ندارید اصلا نگران نباشید. کافی است شرایط خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید. با هومکا می‌توانید آزمایش در منزل را بدون نسخه پزشک نیز انجام دهید. 

 • چکاپ سالمندان 
 • چکاپ آقایان 
 • چکاپ بانوان 

نکته:

در خدمات چکاپ مجموعه‌ایی از آزمایشات مختلف است. هومکا با ارائه خدمت آزمایشگاه در منزل برای انجام چکاپ در منزل اعلام آمادگی می‌کند. ما برای ارائه خدمات آزمایشگاهی خود متخصصان باتجربه به منزل شما اعزام می‌کنیم و با آزمایشگاه‌های معتبر همکاری داریم.  

برای ثبت رایگان درخواست می توانید همین حالا کلیک کنید. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

چطور از خدمت آزمایشگاه در منزل هومکا استفاده کنم؟

استفاده از خدمات آزمایشگاه در منزل هومکا ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید: 

 • بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید. در این صورت فرمی برای شما نمایش داده می‌شود. این اطلاعات مربوط به نوع درخواست، بیمه و اطلاعات فردی شما است. 
 • پس از ثبت سفارش، کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت. هر سوالی که در ذهن دارید، در همین مرحله از کارشناسان ما بپرسید. آنها نیز اطلاعات دقیق و شفافی از نحوه ارائه خدمت را در اختیار شما قرار می‌دهند. 
 • اگر مایل به دریافت خدمت باشید، سفارش ثبت نهایی شده و متخصص هومکا در زمان تعیین شده به محل مورد نظر مراجعه خواهد کرد. 

 

هزینه خدمات آزمایشگاه در منزل چقدر است؟ 

هزینه خدمات آزمایشگاه در منزل هومکا به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. در ابتدا باید بدانید برای هر آزمایشی از سوی وزارت بهداشت، تعرفه‌ایی در نر گفته است. به همین دلیل قیمت آزمایش در منزل عدد یکسانی نیست. در کنار آن هزینه های دیگری نیز در نظر گرفته خواهد شد. در این زمینه با کارشناسان هومکا تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق  و شفافی در اختیار شما قرار گیرد. 

هومکا در این زمینه سعی کرده است خدمات باکیفت خود  را با قیمتی متعادل و کیفیتی مطلوب در اختیار شما قرار دهد. 

 

آیا خدمت آزمایشگاه در منزل هومکا محدود به شهر تهران می شود؟ 

مجموعه هومکا فعالیت خود در شهر و استان تهران آغاز کرد. در حال حاضر علاوه‌بر ساکنین استان تهران، هموطنانمان در کرج و حومه و شهر مشهد نیز می‌توانند از خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی این مجموعه استفاده کنند. این مجموعه در پی آن است تا دیگر شهرهای ایران را نیز پوشش دهد. 

 

چرا باید از خدمت آزمایشگاه در منزل هومکا استفاده کنم؟ 

در واقع باید گفت، هیچ بایدی برای انتخاب هومکا وجود ندارد. اینکه می‌خواهید از خدمات کدام شرکت و مرکز درمانی استفاده کنید، کاملا به تصمیم شما بستگی دارد و هومکا به تصمیم شما احترام می‌گذارد. اما کاربران ما به این دلایل هومکا را به دیگران معرفی می‌کنند: 

 • داشتن مجوزهای لازم برای ارائه خدمات آزمایشگاهی،‌درمانی و مراقبتی در منزل
 • همکاری با متخصصان باتجربه و با اخلاق 
 • همکاری با مراکز معتبر 
 • ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن 
 • ارائه خدمات باکیفیت با قیمت متعادل
 • پشتیبانی از کاربران از لحظه ثبت درخواست تا اتمام ارائه خدمت

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

مزایای خدمات آزمایشگاه در منزل

بدون شک می‌دانید که برای  بیماری‌های مختلف، انواع جراحی‌های زیبایی و عمل های مهم و حیاتی استفاده از خدمات آزمایشگاهی یک عضو جدا ناپذیر به حساب می آید. واضح است که آزمایشات مختلفی در علم پزشکی داریم که هر کدام برای موارد خاصی استفاده می شود.
این روزها که ویروس کووید 19 به عنوان عضو جدید کره زمین به حساب می آید، باعث شده همه ما نوع دیگری از زندگی را در پیش بگیریم. در سبک جدید زندگی ما باید از اجتماعات دوری کنیم و ترجیحا از ورود به مراکز درمانی که منشاء انتشار این ویروس عفونی است بر حذر باشیم.
با تمام این تفاسیر استفاده از خدمات آزمایشگاه در منزل یک کلید طلایی است که به راحتی بتوانیم آزمایش های خود را انجام دهیم. در این قسمت می خواهیم مزایای خدمات آزمایشگاه را در منزل به صورت موردی بیان کنیم تا بیشتر درک شود.

امتیازات استفاده از خدمات آزمایش در منزل:

✔ صرفه جویی در زمان

✔ عدم نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه

✔ عدم صرف هزینه رفت و آمد

✔ دوری از اجتماعات در شرایط قرنطینه

✔ اطمینان و دقت بیشتر در آزمایش

صرفه جویی در زمان
چنانچه آزمایش های خود را در منزل انجام دهید، موجب می شود که زمان بیشتری را برای خود ذخیره کنید. در حالت عادی که حضوری مراجعه می کردید، رفت و آمد و حضور در ترافیک های سنگین زمان زیادی را از شما می گرفت.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در آزمایشگاه
یک مزیت استفاده از خدمات آزمایشگاه در منزل این است که این قابلیت را دارید به جای حضور در آزمایشگاه، آزمایشگاه را به منزل خود بیاورید و دقیقا همان خدمات را دریافت کنید.

عدم صرف هزینه رفت و آمد
همانطور که نیاز به عدم حضور فیزیکی در آزمایشگاه یکی از امتیازات آن به حساب می آید، بنابراین به تبع آن نیز هزینه رفت و آمدی هم در کار نخواهد بود.

دوری از اجتماعات در شرایط قرنطینه
طبق وظیفه عمومی که بر عهده همه ماست، در همین راستا نباید به انتشار بیماری کرونا دامن بزنیم. از این جهت می بایست از اجتماعات و محیط های شلوغ دوری کنیم و آزمایشگاه ها یک محیط شلوغ به حساب می آید. با بهره برداری از سرویس آزمایشگاه در منزل دیگر در آن محیط شلوغ قرار نمی گیریم.

اطمینان و دقت بیشتر در آزمایش
گاهی تعداد زیاد افراد در آزمایشگاه ها و انجام آزمایش های متعدد موجب بروز خطا در نتیجه آزمایش می شود. زمانی که شما تنها متقاضی استفاده از آزمایش باشید، این احتمال به صفر می رسد و یک نتیجه کاملا دقیق به دست می آید.
خدمات آزمایشگاه در منزل به همین متن ختم نمی شود. این امکان وجود دارد که شما انواع چکاب ها را نیز در سرویس های خود داشته باشید. اگر اطلاعات شما در این زمینه کم است، ما مطالب مفیدی را جمع آوری کرده ایم. به‌راستی خدمات آزمایشگاهی چقدر مهم هستند؟ برای اطلاع از آن مطالعه مقاله را رها نکنید.

هومکا برای ارائه خدمات آزمایشگاهی در منزل آماده است. 

دکمه ثبت درخواست رایگان

 

اهمیت خدمات آزمایشگاهی در منزل

انجام هر کار پزشکی بدون استفاده از خدمات آزمایشگاهی امکان پذیر نخواهد بود. شاید فکر کنید فقط برای بیمارستان ها یا مراکز درمانی که برای مداوای بیمار انجام می شود، آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر چنین تصوری دارید، باید به شما بگوییم که اشتباه می کنید.
خدمات آزمایشگاه فراتر از علت یابی دردهاست. قبل از انجام تمام جراحی ها حتی عمل های زیبایی باید حداقل یک بار به آزمایشگاه مراجعه کنید. چنانچه بخواهیم این موضوع را بهتر توضیح دهیم، بهتر است بگوییم که دستگاه های آزمایشگاه ها زبان بدن شما می شوند و می گویند آیا فشار خون در حالت عادی قرار دارد؟ وضعیت اکسیژن خون چطور است؟ آیا علت درد کلیه ها سنگ کلیه است؟

می‌بینید این سوالات امکان دارد سر به فلک بکشد! برای اینکه پاسخ هر کدام را پیدا کنید، باید سری به آزمایشگاه بزنید. از آنجا که اکثر ما اطلاعات پزشکی کامل و درستی نداریم قبل از اینکه آزمایش بدهیم به مطب دکتر می رویم که برایمان نسخه بنویسد. انجام آزمایشات به صورت مراب از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از روش‌های اصلی پیش‌گیری از انواع بیماری‌ها می‌باشد. سایت News Medical نیز در این رابطه می‌گوید:

غربالگری سلامت یک روش موثر برای تشخیص زود هنگام بیماری است. حتی اگر علائم و نشانه های بیماری در شما وجود نداشته باشد. تشخیص زود هنگام بیماری به معنای دریافت درمان مناسب در زمان مناسب است و این به بیماران امکان کنترل بهتر سلامتی را می‌دهد.

آیا این سوال در ذهن شما شکل گرفته است که خدمات آزمایشگاه در منزل مخصوص چه افرادی است؟ در ادامه به شما خواهیم گفت. برای انجام انواع چکاب های بانوان، آقایان، سالمندان و همچنین تمامی آزمایشات دوران بارداری شما باید به آزمایشگاه مراجعه کنید.
بعضی از افراد به دلیل نوع بیماری که دارند در دوره های مشخص آزمایشات خود را می بایست تکرار کنند. این افراد با آنجام آزمایش های خود در دوره های معین این امکان را به پزشک می دهند که روند بیماری و درمان را در بدن شخص بررسی کند.

تفسیر آزمایش

 

خدمات آزمایشگاهی در منزل برای چه کسانی است؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است آخرین باری را که برای انجام آزمایش به آزمایشگاه مراجعه کردید، به خاطر آورید. می بینید که از همه سنین هم آقایان و خانم ها در آنجا حضور دارند. در این قسمت علاوه بر این که درباره این صحبت می کنیم که خدمات آزمایشگاهی مخصوص چه افرادی است، می خواهیم شما را با یک مرکز معتبر را هم آشنا سازیم.
خدمات آزمایشگاه در منزل مختص به قشر خاصی نیست. همه کسانی که یک نسخه آزمایش داشته متقاضی استفاده از این خدمات هستند. اگر از افرادی هستید که به سلامتی خود اهمیت می دهید و ضرورت انجام معاینات دوره ای آگاه هستید، می دانید که چکاب ها توسط آزمایشگاه ها انجام می شوند.
خانم های باردار که تا پایان دوران بارداری خود نیاز به آزمایش های گوناگونی دارند، از پایه های ثابت آزمایشگاه ها به حساب می آیند. تمامی افرادی که برای عدم پیشروی بیماری خود باید آزمایش های دوره ای را به پزشک خود را نشان دهند، از این خدمات استفاده می کنند.

خدمات آزمایشگاهی در منزل

 

خدمات آزمایشگاه در منزل با هومکا

شرایط کنونی زندگی ما با وجود بیماری کرونا تغییرات زیادی کرده است. برای انجام کارهای خود مانند گذشته آزاد نیستیم و همه این موارد پروتکل‌های بهداشتی بوده که برای سلامتی قرار داده شده است. آزمایشگاه ها و مراکز درمانی از جمله مکان هایی هستند که همیشه پر از جمعیت و صف های طولانی است. 

از طرفی استفاده از خدمات پزشکی و آزمایش‌هایی که حتما باید انجام شوند، در زندگی هر کدام از ما امری اجتناب ناپذیر است. هومکا با نیازسنجی در جامعه شرایطی را فراهم کرده است که انواع آزمایش‌های پزشکی و چکاپ‌ها را به صورت غیر حضوری انجام دهیم. خدمات آزمایشگاه در منزل یکی از امتیازاتی است که تیم هومکا در اختیار مردم قرار داده است.
کمترین امتیازی که در انجام این خدمات در منزل دارید، این است که اضطراب آلودگی به ویروس کرونا را نخواهید داشت. همه ما در صدد این هستیم که همیشه بهترین تصمیم را در انجام امورات خود داشته باشیم. بنابراین دریافتید که با استفاده از خدمات غیر حضوری پزشکی با اطمینان خاطر و بدون هدر رفت زمان و هزینه اضافی سلامتی خود را تضمین می‌کنید.

دکمه ثبت درخواست رایگان

دسترسی سریع

درخواست خدمت

کافیست فرم را پر کنید و دکمه "ثبت نهایی درخواست" را بزنید. همکاران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.
جزئیات درخواست
شهر*
شهر موردنظرت رو انتخاب کن
گروه خدمت*
گروه خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
نوع خدمت*
خدمت موردنظرت رو انتخاب کن
اطلاعات درخواست
فایل ضمیمه
محاسبه هزینه
هزینه خدمت
۰ تومان
هزینه خدمات در محل
- تومان
مالیات بر ارزش افزوده
۰ تومان
هزینه مشاوره و تجویز نسخه
تومان
هزینه تفسیر آزمایش
تومان
تخفیف
۰ ۰ تومان
مجموع هزینه‌ها
۰ تومان
اطلاعات تماس
کد تخفیف:
discount-icon
بررسی

کد معرف:
discount-icon
بررسی

سوالات متداول

آیا انجام آزمایش فقط در صورت داشتن نسخه پزشک ممکن می‌باشد؟
خیر. انجام بسیاری از آزمایشاتی که افراد برای اطلاع از سلامتی و سنجش پارامترهایی مانند قند و چربی در نظر دارند، نیازی به داشتن نسخه ندارد. مجموعه هومکا در چنین شرایطی رسید و فاکتور با هدف اقدام برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی، در اختیار متقاضی قرار می‌دهد.
نمونه خون از نوزادن چگونه گرفته می‌شود؟
نموننه خون از نوزادان معمولا از طریق پاشنه پا گرفته خواهد شد.
آیا ناشتا بودن برای انجام تمامی آزمایشات الزامی است؟
خیر. در آزمایشات خونی که مقدار قند و چربی سنجیده می‌شود نیاز به ناشتا بودن است. علاوه بر این، آزمایشات آهن سرم، ویتامین B12، ,ویتامین B کمپلکس، پنل کلیه و کبد نیاز به ناشتا بودن پیش از انجام آزمایش می‌باشد. میزان لازم برای ناشتا بودن معمولا بین ۸ تا ۱۲ ساعت متغیر است.
آیا هنگام ناشتایی می‌توان سیگار کشید؟
استعمال مواد دخانی در طی ناشتایی، ممنوع است.
آیا هنگام ناشتایی می‌توان آب نوشید؟
نوشیدن آب برای رفع تشنگی مانعی ندارد.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل