استخدام پرستار کودک
خانه
مقالات
استخدام پرستار کودک

استخدام پرستار کودک

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1403/03/30
خدمات مراقبت و پرستاری کودک را از کادر مجرب هوم کا بخواهید.
امروزه با افزایش درگیری والدین، خانواده ها برای بودن درکنار کودکان خود فرصت کمی دارند. از این رو استفاده از پرستار کودک مجرب در منزل میتواند راه مناسبی باشند. پرستار کودک در منزل فردی است که در نگهداری کودک و انجام امور شخصی وی مهارت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان هوم کا تماس بگیرید.

 بنر عدم ارائه خدمت

پرستار کودک در منزل فردی است که در نگهداری کودک و انجام امور شخصی وی مهارت دارد. پرستار کودک در غیاب والدین وقت خود را صرف مراقبت، بازی و آموزش کودک می‌کند. البته در برخی شرایط ممکن است پرستار در حضور والدین نیز این وظایف را انجام دهد. به عنوان مثال در صورتی که فرزند جدید متولد شده باشد مادر خانواده ممکن است برای نگهداری از کودکان دیگر خود نیاز به کمک داشته باشد. با توجه این که بیشتر والدین ترجیح می‌دهند از کودکشان در منزل نگهداری شود، پرستار کودک استخدام می‌کنند. بدون شک استخدام پرستار کودک خوب با دشواری‌هایی همراه خواهد بود که در این مقاله در مورد چگونگی و مراحل آن با شما صحبت خواهیم کرد.

 

 

مزایای نگهداری از کودک در منزل 

پدر و مادر شدن یک تجربه دلنشین در زندگی هر فردی است. تمام والدین دوست دارند تا از کودک خود در منزل مراقبت و نگهداری کنند. اما در سال‌های اخیر با تغییر سبک زندگی خانواده‌ها این امکان برای همه فراهم نیست. از آن جایی که برخی از والدین با گذاشتن کودک خود در مهد موافق نیستند، یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای مراقبت از کودک، استخدام پرستار کودک در منزل است. برخی از مزایای برخورداری از خدمات مراقبتی و نگهداری از. کودک در منزل عبارتند از:

✔ یکی از مهمترین وظایف والدین ایجاد امنیت روانی برای کودکان است. آنها باید از کودک خود در مقابل انواع آسیب‌های فیزیکی و روان شناختی محافظت کنند. برای مثال تزریق واکسن آنفولانزا در منزل می‌تواند یک نمونه ار فعالیت‌های در راستای مقابله با آسیب‌های فیزیکی باشد که کودک را تهدید می‌کند. طبق مطالعات انجام شده کودکانی که در محیط خانه رشد و نمو دوران کودکی را طی می‌کنند، احساس امنیت روانی بیشتری نسبت به کودکانی دارند که به مهد می‌روند. کمک گرفتن از یک پرستار کودک از مهم ترین اقداماتی است که والدین میتوانند برای حفاظت و امنیت کودکان خود انجام دهند.

✔ آموزش به کودکان در سال‌های ابتدایی زندگی بسیار حائز اهمیت است. روانشناسان حوزه کودک اعتقاد دارند که اساس موفقیت‌ها و شکست‌های هر انسان ارتباط مستقیم با رویدادهایی دارد که در کودکی برای او پیش آمده است. در اغلب موارد والدین به دلیل مشغله‌های فراوانی که دارند نمی‌توانند عرصه مناسبی برای کشف استعدادهای کودک خود فراهم کنند و مهارت‌های زندگی او را تقویت کنند. با توجه به این که پرستار کودک در منزل زمان زیادی را برای سپری کردن با کودک در اختیار دارد، می‌تواند آموزش‌های لازم را به کودک بدهد.

✔ یکی دیگر از مهمترین مزیت‌های نگهداری از کودک در منزل صرفه جویی در زمان است. چرا که با حضور پرستار در منزل برای نگهداری از کودک والدین نیازی به رفت و آمد به مراکز نگهداری از کودکان ندارند و در شرایط کنونی و بیماری کرونا، کودک ناچار به حضور در مراکز پر تجمع نمی‌شود. با توجه به این موضوع، والدین می‌توانند زمان بیشتری را در کنار کودک خود سپری کنند. نکته‌ی قابل توجه در این بخش آن است که در صورت نگرانی والدین در مورد ابتلای کودک خود به کرونا، خدمات تست کرونا در منزل برای کودک، والدین و سایر اعضای خانواده در دسترس خواهد بود. از طرف دیگر برنامه خواب کودک نیز بهم نمی‌خورد. زیرا والدینی که شیفت صبح به سر کار می‌روند، در صورتی که بخواهند کودک خود را به مهد کودک ببرند باید او را زودتر از حالت عادی از خواب بیدار کنند. کم خوابی و سخت بیدار شدن کودکان می‌تواند باعث ایجاد تنش و اضطراب در آنها شود.

 

استخدام پرستار کودک در منزل 

یکی از مهمترین دغدغه‌های والدین پیدا کردن یک پرستار کودک خوب است. والدین در صورتی که بخواهند به صورت خصوصی اقدام به استخدام پرستار بکنند باید مدت زمان زیادی را صرف تحقیق و جستجو کنند. این پروسه در اغلب موارد می‌تواند کمی به طول بیانجامد و حتی در برخی موارد با شکست روبرو شود. یکی از بهترین راه‌ها برای استخدام پرستار کودک مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات پرستار کودک در منزل است. مشاوران این مجموعه‌ها با انجام مصاحبه‌های حضوری و نیازسنجی والدین تعدادی از پرستاران را به شما پیشنهاد خواهند داد. توجه به این نکته ضروری است که پرستار کودک می‌بایست تخصص لازم برای نگهداری از کودک را داشته باشد.
با توجه به این که پرستار کودک باید بتواند با کودک رابطه عاطفی برقرار کند بهتر است والدین به دنبال استخدام پرستار کودک ثابت باشند. البته در برخی موارد ممکن است والدین به دلیل شرایط خاص نیاز به پرستار موقت داشته باشند. پرستار کودک می‌تواند به صورت شبانه روزی، مقطعی و روزانه یا در ساعات خاصی که مد نظر والدین است، خدمات پرستار کودک در منزل را ارائه دهد.

 

 

ویژگی‌های پرستار کودک 

برخی افراد کار پرستاری از کودک را بسیار آسان می‌دانند و گمان می‌کنند نیاز به تجربه و مهارت خاصی ندارد. در صورتی که یک پرستار کودک باید از روند رشد کودک به خوبی آگاهی داشته باشد و بتواند نیازهای کودک را برطرف کند. کودکان تنها به مراقبت جسمی نیاز ندارند، بلکه پرستار کودک باید توانایی این را داشته باشد که با ایجاد یک محیط شاد زمینه لازم برای یادگیری کودک را فراهم کند. همچنین پرستار کودک باید شناختی اولیه در مورد اختلالاتی مانند استرس، بیش فعالی و پرخاشگری کودک داشته باشد تا بتواند در شرایط کاری پرفشار آرامش خود را حفظ کند.

 

هزینه استخدام پرستار بچه 

هزینهذاستخدام پرستار بچه با توجه به نوع خدماتی که پرستار ارائه می‌دهد، متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر هزینه‌های استخدام پرستار کودک و پرستار نوزاد نیز با یکدیگر تفاوت دارند. همچنین ساعات حضور پرستار در منزل برای نگهداری از کودک از مهم‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت پرستار کودک است. یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در دستمزد پرستار بچه تاثیرگذار باشد وضعیت جسمی کودک است. در صورتی که کودک مشکل جسمی دارد و نیازمند مراقبت بیشتر است سبب افزایش هزینه پرستار کودک خواهد شد. 
مجموعه هوم کا با ارائه دقیق لیست هزینه خدمات به والدین کمک می‌کند تا حساسیت و نگرانی‌های خود را در مورد هزینه استخدام پرستار بچه برطرف کنند. در این لیست وظایف پرستار کودک در منزل مشخص شده است و در صورتی که والدین نیاز داشته باشند که پرستار برخی از مسئولیت‌های دیگر مانند رسیدگی به کارهای منزل را بر عهده بگیرد شامل هزینه اضافی خواهد بود.

در صورت بیمار بودن کودک، با حضور پرستار کودک، مقدمات حضور پزشک در منزل و انجام معاینات در مسیر درمان کودک به سرعت فراهم خواهد شد.

 

آیا به آگهی استخدام پرستار کودک اعتماد کنیم؟

در سال‌های اخیر با توجه به افزایش نیاز خانواده‌ها به پرستار، برخی از افراد سودجو با تاسیس مراکز غیرمجاز اقدام به ارائه خدمات غیرحرفه‌ای می‌کنند. اگر سری به نیازمندی‌های روزنامه‌ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های درج آگهی بزنید، با تعداد زیادی از آگهی های استخدام پرستار کودک مواجه خواهید شد. برخی از خانواده‌ها برای استخدام کودک شخصا اقدام می‌کنند و در روزنامه‌ها آگهی نیازمندی به این خدمات را منتشر می‌کنند. بیشتر افرادی که از طریق آگهی‌های استخدام به دنبال پرستاری از کودک هستند افرادی هستند که از تجربه و مهارت کافی در این حوزه برخوردار نیستند. از طرف دیگر عملکرد این افراد توسط هیچ فرد یا نهاد دیگری تحت نظارت قرار ندارد.

در حالی که مجموعه هوم کا جهت ارائه خدمات با کیفیت پس از اعزام پرستار کودک به منزل، عملکرد پرستار را دقیق پیگیری می‌کند. پرستاران و مراقبین کودک مجموعه هوم کا افراد قابل اعتماد، با حوصله و متعهدی هستند که خدمات خود را با بالاترین سطح استاندارد  ارائه می‌دهند.

 

 

نحوه بهره مندی از خدمات پرستار کودک

در صورتی که نیاز به مراقبت و نگهداری از فرزند خود دارید برای پیدا کردن پرستار زمان زیادی را صرف نکنید. ما در جریان اهمیت بالای مراقبت اصولی و رفع نیازهای جسمی و روانی کودک برای والدین هستیم. به همین جهت مجموعه خدمات درمانی و مراقبتی هوم کا با کمک تیم‌های حرفه‌ای و پرستاران دوره دیده، اقدام به ارائه خدماتی کرده است که نیاز والدین و کودکان در این بخش را برطرف سازد.

این خدمات مختص کودکان عادی نیست و کودکان دارای اختلالات روانی و حرکتی نیز می‌توانند از خدماتی مانند فیزیوتراپی در منزل، گفتار درمانی در منزل و کار درمانی در منزل بهره ببرند. استفاده از این خدمات می‌تواند گامی مهم در بهبود کودکان دارای اختلالات گوناگون باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت در مورد خدمات کودک و هزینه پرستار کودک اطلاعات لازم را به دست آورید و درخواست خود را ثبت یا با کارشناسان هوم کا تماس تلفنی برقرار کنید.

 
استخدام پرستار کودک از مجموعه هوم کا

پرستار کودک در نبود والدین نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. از این رو والدین باید در انتخاب و استخدام پرستار کودک بسیار حساس باشند. استخدام پرستار از طریق آگهی‌ها با توجه به عدم امکان تحقیق و بررسی لازم در مورد پیشینه پرستار توصیه نمی‌شود. مجموعه هوم کا جهت آرامش خاطر والدین با انتخاب کادری مجرب در حوزه نگهداری و مراقبت از کودک آماده ارائه خدمات سلامت و مراقبت کودک در منزل است. هدف مجموعه هوم کا ایجاد بستری امن برای دریافت کنندگان خدمات پرستار کودک در منزل است.

برای استخدام پرستار کودک از مجموعه هوم کا کافیست تا با به این مجموعه تماس حاصل فرمایید. کارشناسان این مجموعه پس از دریافت اطلاعات شخصی و پرسیدن وضعیت سلامت کودک، بهترین پرستار متناسب با کودک را به محل احضار می‌نمایند.

دسترسی سریع

سوالات متداول

پرستار کودک چه کسی است و چه وظایفی دارد؟
پرستار کودک در منزل فردی است که در نگهداری کودک و انجام امور شخصی وی مهارت دارد. پرستار کودک در غیاب والدین یا حتی در حضور آنها، وقت خود را صرف مراقبت، بازی و آموزش کودک می‌کند.
آیا می‌توان از خدمت پرستار کودک در منزل به طور پاره وقت استفاده کرد؟
بله. شما می‌توانید از خدمت پرستار در منزل به صورت ساعتی بهره ببرید. کارشناسان هوم‌کا در این زمینه به شما مشاوره رایگان می دهند.
هزینه پرستار کودک در منزل چقدر است؟
قیمت پرستار کودک در منزل به فاکتورهای زیادی مانند سن، وضعیت سلامتی، میزان ساعات حضور پرستار در منزل، تعداد کودکان و ... بستگی دارد. سوالات خود را در این زمینه با کارشناسان هوم‌کا در میان بگذارید.
خدمات پرستار کودک در منزل چگونه ارائه می‌شود؟
پرستار کودک می‌تواند به صورت شبانه روزی، مقطعی و روزانه یا در ساعات خاصی که مد نظر والدین است، خدمات پرستار کودک در منزل را ارائه دهد.
چگونه می‌توانم از خدمت پرستار کودک در منزل هوم‌کا بهره‌مند شوم؟
کافی است به سایت هوم‌کا مراجعه کرده و بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.

پرسش و پاسخ با پزشک

Loading...
Loading...
دوست دارید درباره فاکتور CBC بیشتر بدانید؟
برای دریافت فایل راهنما، کافیست اطلاعات زیر را وارد نمایید.
request
دانلود فایل
interpretation-icon

تفسیر رایگان CRP

mg/L