پزشک عمومی در منزل
خانه
مقالات
پزشک عمومی در منزل

پزشک عمومی در منزل

آخرین تاریخ به روز رسانی: 1400/01/26
مدت زمان تقریبی مطالعه: دقیقه
ثبت رایگان درخواست
برای ویزیت پزشک عمومی به مطب نروید و در منزل ویزیت شوید!
در دوره بیماری کرونا که عده زیادی بیمار کرونا به مطب پزشک عمومی برای طی کردن مراحل درمانی خود مراجعه می‌کنند، رفتن به مطب پزشک کاری پرریسک است و سلامتی شما را به خطر می‌اندازد. برای حل این مشکل بهترین راه ویزیت توسط پزشک در منزل می‌باشد. مجموعه هوم‌کا بهترین پزشکان را به منزل شما اعزام می‌کند.
مشاوره رایگان
هنوز تصمیم نگرفتید؟ نگران نباشید. می‌توانید اطلاعات خود را بفرستید و مشاوره رایگان بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

پزشک عمومی در منزلویزیت پزشک عمومی در منزل، یکی از چندین خدمات متنوع پزشکی درمانی است که توسط گروه هوم‎کا به هموطنانمان ارائه می‎شود. افرادی که برای دریافت خدمات درمانی پزشک عمومی، تمایل به حضور در مراکز درمانی نداشته باشند، می‎توانند از طریق تماس با هوم‎کا، تمامی خدمات درمانی مورد نیاز خود را در منزل دریافت کنند. در ادامه به بررسی مزیت های ویزیت پزشک عمومی در منزل پرداخته و خدماتی که توسط پزشکان عمومی هوم کا در منزل ارائه می‎شود را بیان خواهیم کرد.

مواردی که پزشک عمومی در معاینات خود مورد بررسی قرار خواهد داد به صورت کلی شامل بررسی فشار خون بیمار، درجه حرارت بدن بیمار، تنفس و سطح هوشیاری بیمار می‎باشد. در ادامه در صورتی که پزشک تشخیص دهد بیمار برای انجام معالجات خود نیاز به سونوگرافی، فیزیوتراپی، مشاوره و یا سایر موارد تخصصی دارد، این موارد را نیز برای وی تجویز خواهد کرد. پزشکان و متخصصان ما در هوم کا تمام تجهزیات مورد نیاز را برای درمان درست و به موقع بیمار به منزل وی برده و از هیچ اقدامی جهت بهبودی بیمار مضایقه نخواهند کرد.

 

مزایای پزشک عمومی در منزل

پیش از اینکه بخواهیم به نوع و نحوه‎ی ارائه‎ی خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل توسط هوم کا بپردازیم، از مزایای ویزیت پزشک در منزل صحبت خواهیم کرد. بسیاری از افراد هستند که برای مراجعه به مراکز درمانی دارای فرصت کافی نبوده و یا شرایط جسمی مناسبی برای رفتن به مطب پزشک را ندارند. ویزیت پزشک در منزل برای اینگونه افراد و سایر بیماران دارای مزایایی است که در ادامه به بررسی آن‎ها می‎پردازیم.
 

✔ کاهش هزینه‎‌های رفت و آمد به مراکز درمانی
طبیعی است که با حضور پزشک در منزل بیمار، تمام هزینه‎های رفت و آمد بیمار به مطب پزشک، صفر خواهد شد. علاوه بر آن، دیگر زحمتی بر عهده‎ی بیمار به علت رفت و آمد به مراکز درمانی وجود نخواهد داشت و همراهان بیمار نیز میتوانند به سایر کارهای خود رسیدگی کنند.
 

✔ صرفه جویی در زمان
حضور پزشک در منزل باعث می‎شود که بیمار نیازی به منتظر ماندن در صفوف طولانی انتظار مراکز درمانی نداشته باشد و این مورد بیشتر زمانی اهمیت پیدا خواهد کرد که بیمار در شرایطی نباشد که بتواند د صف انتظار مراکز درمانی زمان را سپری کند.
 

✔ نیاز نداشتن به تعیین وقت قبلی و دریافت خدمات درمانی از طریق تماس با مرکز هوم کا در کمترین زمان
در بسیاری از موارد زمانی که فرد به صورت حضوری به بیمارستان مراجعه میکند، به علت تعیین نکردن وقت قبلی، نمیتواند پزشک را ملاقات کند و لازم است تا در فرصت دیگری به مرکز درمانی، آن هم با تعیین وقت قبلی مراجعه داشته باشد. بنابراین ویزیت پزشک عمومی در منزل این مزیت را دارد که دیگر بیمار نیاز به تعیین وقت قبلی نخواهد داشت.
 

✔ امکان ویزیت شدن در منزل توسط پزشکان متخصص در زمینه های مختلف از جمله سالمندان و ویزیت پزشک عمومی در کلیه موارد پزشکی
 

✔ کاهش حضور افراد مسن در خانه‎ی سالمندان برای دریافت خدمات بهتر درمانی
علت این موضوع این است زمانی که سالمند در منزل خود بتواند با یک تماس با مرکز درمانی، پزشک را به منزل خود بیاورد، بنابراین نیازی به مراقبت پزشکی در خانه‎ی سالمندان نخواهد داشت و در نتیجه تعداد سالمندان بستری در خانه سالمندان کمتر خواهد شد.

پزشک عمومی در منزل

 

✔ کاهش زمان بستری شدن در بیمارستان
با حضور پزشک عمومی یا متخصص در منزل بیمار، فرد نیازی به بستری شدن طولانی جهت مراقبت های ویژه در بیمارستان ندارد و پس از انجام عمل جراحی میتواند به خانه برگردد چرا که پزشک برای چک بیمار میتواند در دوره های مختلف به منزل وی برود.
 

✔ تشخیص زود هنگام بیماری
هنگامی که پزشک در منزل بیمار حضور پیدا کند، با خیال راحت و بدون توجه به افرادی که در صف انتظار هستند، میتواند به وضعیت بیمار به طور دقیق رسیدگی کرده و در صورت وجود بیماری، زودتر تشخیص دهد تا بیمار برای درمان پیش از شدید تر شدن بیماری اقدام کند.
 

✔ کاهش یافتن عوارض جانبی دارو
پزشک با چک کردن مرتب بیمار، و داروهای مصرفی وی، میتواند زمان استفاده داروها را به بیمار گوشزد کرده و در صورت درمان کامل، آنها را قطع کند. حضور پزشک عمومی در منزل، با ارائه‎ی مشاوره‎های رایگان، میتواند موجب کاهش عوارض جانبی دارو شود.
 

✔ کمک به استقلال عملکردی بیمار
این مورد نیاز به توضیحات بیشتری برای دریافت مفهوم این مزیت دارد. بدین صورت که، زمانی که بیمار بتواند پزشک را به منزل خود بیاورد، نیاز به هیچ همراهی برای انجام کارهای روزمره‎ی خود نخواهد داشت و برای رفت و آمد به پزشک به کمک دیگران نیاز پیدا نخواهد کرد چرا که پزشک با یک تماس در منزل وی حضور پیدا میکند. همین مورد نیز موجب اسقلال عملکردی بیمار خواهد شد. علاوه بر آن نیز، چنانچه بیمار نتواند کارهای روزمره‎ی خود را انجام دهد، میتواند پرستار خصوصی خود را در منزل از طریق هوم کا استخدام کند تا به طور کامل از کمک سایر افراد بی نیاز شود. البته طبیعی است که حضور سایر افراد خانواده در منزل میتواند کمک کننده باشد اما بدون حضور آن ها نیز بیمار میتواند به طور مستقل کارهای خود را از طریق دریافت خدمات درمانی هوم کا پیش ببرد.
 

✔ مصون ماندن از خطرات بیرون از خانه
ویزیت پزشک عمومی در منزل بیمار باعث می‎شود تا بیمار برای انجام معاینات ساده به مراکز درمانی که ممکن است آلوده به انواع ویروس های مختلف باشند، نرفته و از بیماری های واگیردار در امان باشد. امروزه و با وجود بیماری کرونا در جوامع مختلف، حضور پزشک در منزل بیمار امتیازی است که موجب حفظ هرچه بیشتر سلامتی بیمار می‎شود.
 

✔ امکان ارائه‎ی گواهی فوت در منزل
با حضور پزشک در منزل بیمار، در صورتی فرد بیمار فوت کند، نیازی به مراجعه به بیمارستان جهت دریافت گواهی فوت وجود ندارد و پزشک عمومی در منزل میتواند گواهی فوت فرد را صادر کند.
 

تعرفه ویزیت پزشک عمومی در منزل

اصولا هزینه‎ای که توسط پزشکان عمومی برای ویزیت بیمار در منزل دریافت میشود، ثابت است. اما آنچه که موجب تغییر جزئی در قیمت‎ها خواهد شد، مسیر رفت و آمد به منزل بیمار است که باعث تغییر حزئی در هزینه‎های ویزیت میشود. علاوه بر آن، خدماتی که پزشک عمومی در منزل به بیمار ارائه می‎دهد، مدت زمانی که در منزل بیمار به درمان می‎پردازد و تعداد جلساتی که برای چک بیمار به منزل وی مراجعه می‎کتد، همه و همه عوامل موثر در هزینه‎ی ویزیت پزشک عمومی در منزل است. برای دریافت اطلاعات بیشتر، میتوانید با مشاورین ما در هوم کا تماس گرفته و راهنمایی های لازم در زمینه‎ی تعرفه‎ی خدمات درمانی هوم کا را دریافت کنید.

در ادامه به اطلاعات مورد نیاز هوم کا برای راهنمایی بهتر بیمار را به شما ارائه خواهیم داد.

پزشک عمومی در منزل

 

اطلاعات مورد نیاز هوم کا جهت ارائه خدمات درمانی

اطلاعاتی که هنگام تماس با هوم کا باید به آن ها پاسخ دهید شامل مواردی می‎شود که در ادامه به بررسی و توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

✔ معرفی کامل بیمار شامل نام و سن بیمار

✔ به طور دقیق تمام علایم بیماری از جمله، تب و لرز، فشار خون بالا یا پایین، حالت تهوع و سایر موارد را بیان کنید.

✔ در صورت وجود سابقه‎ی بیماری در فرد، به آن نیز باید اشاره شود.

✔ میزان حاد بودن شرایط بیمار را ذکر کنید تا هز چه سریعتر پزشک به بالین بیمار برسد.

✔ به تمام سوالات مشاور ما در مورد شرایط عمومی بیمار پاسخ دهید.

✔ برای اعزام پزشک عمومی به منزل، لازم است آدرس دقیق خود را بیان کنید.

✔ در صورت وجود درد در نواحی مختلف بدن، حتما آن را ذکر کنید.

✔ اگر بیمار در حال حاضر داروی خاصی استفاده میکند، در تماس تلفنی خود نام دارو را نیز ذکر کنید.

 

خدمات پزشک عمومی در منزل

خدماتی که پزشک عمومی در منزل می‎تواند ارائه دهد، شامل طیف وسیعی از بیماری های مختلف است که پزشک در منزل میتواند آن ها را درمان کند. در ادامه به معرفی بیماری هایی که برای درمان میتوانید جهت رزرو پزشک عمومی با هوم کا تماس بگیرید را برایتان بیان می‎کنیم.

✔ بررسی مشکلات مربوط به خون از جمله کم خونی، غلظت خون یا رقیق بودن آن میتواند توسط پزشک عمومی در منزل انجام شود.

✔ انجام آزمایش جهت یافتن گروه خونی بیمار در منزل

✔ برای درمان دیابت و ویزیت بیماران دیابتی میتوانید با هوم کا تماس بگیرید.

✔ بیماری‎های هیپوفیز و تیروئید می‎توانند توسط پزشک عمومی در منزل ویزیت شوند.

✔ در صورت تشنج فردی در خانه، هوم کا می‎تواند به سرعت پزشک عمومی را به منزل بیمار بفرستد.

✔ سکته‎ی مغزی نیز از مواردی است که توسط پزشک عمومی مورد درمان قرار میگیرد.

✔ بیماری های مربوط به کلیه و کبد، توسط پزشک عمومی در منزل ویزیت میشود.

✔ مشکلات مربوط به دستگاه تنفسی شامل ذات‎الریه، آسم و فیبروز ریه در منزل میتوانند ویزیت شوند.

✔ رای ویزیت حملات مختلف قلبی در منزل نیز میتوانید از طریق تماس با هوم کا برای درمان اقدام کنید.

پزشک عمومی در منزل

 

پزشک عمومی در منزل برای کودکان

ویزیت پزشک در منزل، برای کودکان، بیشتر از سایر افراد میتواند مزیت به دنبال داشته باشد. علت آن هم این است که کودکان معمولا از حضور در مراکز درمانی اجتناب کرده و به علت ترسی که در دوران کودکی از پزشک و سرنگ وجود دارند، به سختی راضی به رفتن به مطب پزشک می‎شوند. برای اینکه کودک در این مورد استرسی را تحمل نکند، حضور پزشک در منزل باعث می‎شود تا کودک راضی به انجام معاینات پزشکی شده و در محیط خانه درمان شود. علاوه بر آن، با حضور پزشک در منزل، سایر افراد خانواده نیز در کنار کودک هستند و کودک احساس تنهایی نخواهد کرد. لازم است دستورات پزشک در مورد دارو و درمان فرزند خود را به طور دقیق یادداشت کرده و همه‎ی آن ها را موبه مو انجام دهید. در صورت نیاز به حضور پزشک در منزل برای ویزیت کودک خود، کافی است تا با هوم کا تماس گرفته، و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

پزشک عمومی در منزل برای سالمندان

یکی دیگر از اقشاری که بیشتر از سایر افراد جامعه نیاز به ویزیت پزشک در منزل پیدا می‎کنند سالمندان عزیز کشورمان هستند. اینگونه افراد به علت اینکه فرزندانشان در منزل نبوده و بیشتر از سایر افراد جامعه تنها هستند، نیاز به دریافت خدمات بیشتر و بهتری در زمینه‎ های درمانی دارند. سالمندانی که جداشدن از تخت برایشان مشکل بوده و رفتن به مراکز درمانی برای آن ها امکان پذیر نیست، میتوانند از خدمات ویزیت پزشک عمومی در منزل استفاده کنند. چک کردن وضعیت عمومی بدن سالمند، کنترل فشار خون، دیابت، بیماری‎های قلبی و سایر موارد مشابه، از جمله مواردی است که سالمندان نیاز به دریافت خدمات آن در منزل پیدا میکنند.

 

ویزیت پزشک عمومی در منزل برای بیماری های واگیردار

در سنین جوان‎تر، بیشتر مواردی که نیاز به ویزیت پزشک عمومی در منزل پیدا میکنند، مربوط به افرادی می‎شود که دارای بیماری‎های واگیر دار بوده و با بیرون آمدن آن‎ها از خانه، احتمال اینکه بیماری آن ها به سایر افراد جامعه سرایت کند زیاد است. اینگونه افراد لازم است که حتما در منزل ویزیت شوند. بیماری‎هایی از جمله آنفولانزا، و به خصوص کرونا، از جمله بیماری های واگیردار شدید است که با حضور پزشک در منزل، و با رعایت کامل بهداشت باید درمان شود. البته در صورت شدت گرفتن بیماری، حضور فرد در بیمارستان ضروری می‎باشد.

علاوه بر بیماری های واگیردار، افراد دارای مشکلات حرکتی نیز، نیاز به ویزیت پزشک عمومی در منزل خواهند داشت. معمولا ورزشکارانی که دچار آسیب های جسمی می‎شوند، توسط پزشک عمومی یا متخصص، تمام مراحل درمان خود را در منزل طی میکنند. لزوم استراحت بیمار در منزل و جدا نشدن از تخت، ضرورتی است که در برخی موارد، بیمار را ملزم میکند که پزشک را برای درمان به منزل خود ببرد.

پزشک عمومی در منزل

 

اهداف هوم کا با ویزیت بیمار در منزل

اهدافی که هوم کا با ویزیت پزشک عمومی در منزل دنبال می‎کند، شامل مواردی است که موجب افزایش تقاضا به سمت دریافت خدمات پزشکی در منزل شده است. در ادامه به بررسی اهداف ویزیت پزشک در منزل پرداخته و آن‎ها را ذکر می‎کنیم.
 

✔ افزایش تعامل پزشک و بیمار در طول زمان
با حضور پزشک در منزل بیمار، تعامل بین بیمار و پزشک افزایش یافته و در طولانی مدت نیز، در صورت رضایت طرفین، پزشک به معالج خانوادگی بیمار تبدیل خواهد شد و در نتیجه به عنوان پزشک خانواده‎، می‎تواند خدمات درمانی را در منزل ارائه دهد.
 

✔ بهینه شدن استقلال عملکردی بیمار در طول زمان
ویزیت پزشک عمومی در منزل، بیشترین تاثیر را در بهبود استقلال عملکردی بیمار دارد. حضور پزشک در منزل بیمار، باعث می‎شود تا بیمار در طول درمان، بتواند کارهای خود را به تنهایی انجام داده و از کمک سایر افراد در خانه بی‎نیاز شود.
 

✔ پیشگیری از افزایش بیماری‎های واگیردار در جامعه
با مراجعه‎ی بسیاری از افراد به مراکز درمانی، امکان افزایش پیدا کردن بیماری‎های واگیر دار در بین مردم زیاد می‎شود. اما با حضور پزشک در منزل، تنها افراد درگیر با بیماری، پزشک و خانواده‎ی بیمار است که با رعایت پروتکل‎های بهداشتی میتوانند از بیماری در امان بمانند.
 

✔ جلب اعتماد بیماران برای دریافت سایر خدمات درمانی در منزل
با حضور پزشک در منزل بیمار و ویزیت وی در منزل، اعتماد فرد به موسسه‎ی درمانی مورد نظر افزایش پیدا می‎کند و در نتیجه بیمار برای دریافت سابر خدمات درمانی نیز از حضور پزشک و پرستار در منزل کمک می‎گیرد.
 

✔ ارائه‎ی مشاوره در کنار درمان
زمانی که پزشک عمومی در منزل بیمار حضور پیدا می‎کند، از آنجایی که زمان بیشتری برای رسیدگی به بیمار دارد، میتواند در کنار درمان، وضعیت روحی بیمار را نیز مورد بررسی قرار داده و برای افزایش روحیه‎ی بیمار، در کنار درمان، مشاوره های لازم را به وی ارائه دهد.
 

✔ دسترسی سریع بیمار به پزشک
در بسیاری از مواقع، به علت اینکه بیمار دیر به مراکز درمانی می‏‎رسد، اتفاقات غیر قابل جبرانی برای وی رخ می‎دهد. یکی دیگر از اهداف مهم هوم‎کا در این زمینه این بوده است که بیمار هرچه سریعتر به پزشک دسترسی پیدا کرده و خدمات درمانی مورد نیاز خود را پیش از دیر شدن، دریافت کند.
 

ویزیت پزشک عمومی در منزل برای بیماران افسرده

در کنار سایر بیماری‎های جسمی که توسط پزشک عمومی در منزل ویزیت می‎شود، ویزیت بیمارانی که دارای بیماری افسردگی هستند نیز، در منزل توسط روانپزشکان می‎تواند صورت بگیرد. بیماران افسرده، افرادی هستند که بیشتر از هر شخص دیگری در جامعه نیاز به آرامش و بودن در محیط آرام خانه را دارند. امروزه به علت وجود تنش های مختلف در جامعه، افرادی که دچار بیماری افسردگی می‎شوند نیز افزایش پیدا کرده است. حضور پزشک در خانه‎ی فرد، علاوه بر اینکه موحب افزایش صمیمیت ما بین خود و بیمار می‎شود، میتواند محیط خانه و خانواده‎ی بیمار را نیز مورد ارزیابی قرار داده، و اطلاعات بیشتری درمورد سبک زندگی بیمار به دست آورد. و به این صورت است که بیمار می‎تواند روند بهبودی را سریعتر طی کند. حضور خانواده در منزل و کمک آن ها به بیمار نیز در سرعت گرفتن روند بهبودی بیمار میتواند موثر واقع شود.

پزشک عمومی در منزل

 

کلام پایانی درباره پزشک عمومی در منزل

موسسه‏‎ی درمانی هوم‎کا، استارت آپی است که بر اساس ارائه‎ی خدمات درمانی در منزل بنا شده تا بتواند به نیاز شهروندان، در این زمینه پاسخ دهد. امروزه با گسترش یافتن ویروس کرونا، ماندن در خانه اولویت افراد جامعه و به خصوص بیمارانی شده که حضور آن ها در بیرون از منزل، علاوه بر اینکه میتواند موجب شدید تر شدن بیماری‎اشان بشود، امکان ابتلا به بیماری کرونا را نیز افزایش می‎دهد. هوم کا، با شروع کار خود در کلان شهرهای تهران و کرج، سعی دارد تا در تمام زمینه‎های درمانی، خدمات مورد نیاز را به شهروندان ارائه دهد. در صورت داشتن هرگونه سوال درمورد نحوه‎ی دریافت خدمات در منزل و ویزیت پزشک عمومی در خانه، کافی است تا با مشاورین ما در هوم کا تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دسترسی سریع
سوالات متداول
آیا هوم کا مجوز‌های لازم را برای ویزیت پزشک در منزل در اختیار دارد؟
بله. نام شرکت ما سفیران سلامت سپینود است و با برند هوم کا در حال فعالیت هستیم. مجوز مورد نیاز برای انجام چنین فعالیتی «مجوز ارائه خدمات و مراقبت‌های بالینی در منزل» است که مجموعه‌‌ی هوم کا آن را کسب کرده است.
خدمت پزشک در منزل چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟
درحال حاضر، خدمت پزشک در منزل هوم کا تهران و کرج را به صورت کامل و با ارائه‌ی تمامی خدمات موجود پوشش می‌دهد. که در ادامه درباره‌ی آن‌ها بیشتر خواهیم گفت.
آیا خدمات تزریقات در منزل هوم‌کا در روز‌های تعطیل هم برقرار است؟
بله، هوم‌کا آماده ارایه خدمات در روز‌های تعطیل توسط پزشکان با تجربه و متبحر می‌‌باشد.
پرسش و پاسخ ها
Loading...
Loading...